Tag: британски вирус

Десет проценти од заразените во Франција отпаѓаат на мутираниот вирус од...

Новата варијанта на коронавирусот, првпат детектирана во Велика Британија е пронајдена во 10 проценти од случаите во Франција, изјави портпаролот на француската Влада Габриел...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот