Tag: британски сој

Британскиот сој го „окупира“ Кичево

Кај новозаболените од КОВИД-19 во Кичево доминира британскиот сој на коронавирусот.„Ако пред две недели кај нас воопшто не беше присутен британскиот сој на КОВИД-...

Британскиот сој присутен во осум градови во земјава, откриен кај 56...

Во текот на минатата недела до Институтот за јавно здравје се пријавени 649 материјали кои биле секвенционирани за присуство на „британскиот” сој на SARS-CoV-2...

Британскиот сој на коронавирусот детектиран во приватна лабораторија во Скопје

– Министерството за здравство соопшти дека денеска при анализа на податоци од позитивни ковид пациенти во јануари, во приватна лабораторија за генетика и перосонализирана...

Новиот британски сој на коронавирусот не е детектиран според последните анализи...

Министерството за здравство соопшти дека заклучно со 11 јануари не е утврдено присуство на SARS-CoV-2 вирусот од Велика Британија во нашата земја.Овие наоди, како...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот