Tag: бритиш ервајз

„Бритиш Ервејз“ размислува за привремено отпуштање на 36.000 вработени

– „Бритиш Ервејз“ размислува привремено да отпушти 36.000 вработени, јави Би-Би-Си. Според медиумот, компанијата добила принципелна согласност од синдикатите за изведување на оваа непопуларна мерка,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот