Tag: бритни спирс заминување

Бритни Спирс заминува в пензија

По 20 години музичка кариера, „поппринцезата“ Бритни Спирс наводно се повлекува од сцената, пишуваат повеќе западни медиуми.Имено, таа наводно, повторно, сама се пријавила во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот