Tag: Бритни Спирс

Уште една добиена битка за Бритни Спирс

Бритни Спирс е на чекор до независноста. Во клучното, драматично рочиште вчера, судијката во Врховниот суд во Лос Анџелес, Бренда Пени го суспендираше Џејми...

Бритни Спирс планира венчавка на Мауи

Поп-пејачката Бритни Спирс е на одмор со својот свршеник Сем Асгари, на хавајскиот остров Мауи. Како што пишува „Ин тач викли“, таа не само...

Хакиран Твитер профилот на Сони, објава за „смртта“ на Бритни Спирс

Твитер профилот на издавачката куќа „Сони Мјузик“ (Sony Music) е хакиран, а хакерите на него поставиле лажни вести, меѓу другото и дека умре бритни...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот