Tag: брифинг

Шахпаска: Со Новиот Закон за работни односи, се скратува времетраењето на...

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска во интервјуто на Утрински брифинг, посочи дека очекува од пратениците што побрзо да го донесат законското...

Димитров и Филипче на брифинг со странските диломатски претставници за коронавирусот

„Шефот на дипломатијата Никола Димитров и министерот за здравство Венко Филипче денеска одржаа брифинг со претставниците на дипломатско-конзуларните претставништва и мисиите на меѓународните организации...

Трамп: Никој не може да зборува во името на САД

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека никој не е овластен во име на САД да разговара со Иран и истовремено го обвини францускиот претседател...

Брифинг со амбасадорите на земјите членки на НАТО, акредитирани во Република...

Денес во Владата на Република Македонија на покана на заменикот претседател на Владата на Република Македонија и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска и министерот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот