Tag: брише лжни профили

Фејсбук брише лажни профили од Северна Македонија, Косово, Иран и Русија

„Компанијата „Фејсбук“ соопшти денеска дека отстранила повеќе лажни профили од Северна Македонија, Косово, Иран и Русија.Станува збор за профили за кои е наведено оти...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот