Tag: броз

Виртуелна средба на Џафери со Бергман и Броз од Советот на...

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска ќе оствари видео-средба со претставници на Конгресот на локални и регионални власти на Советот на Европа.Џафери, како што...

ИЈЗ: За 25,5 отсто зголемен бројот на заразени од Ковид-19, а...

Министерството за здравство соопшти дека согласно извештајот на Институтот за јавно здравје, што се однесува на периодот од 2 до 8 ноември, тестирани се...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот