Tag: Брокула

Зелен зеленчук – многу здравје, малку калории

Зелена  боја е боја на пролетта и затоа треба да ни биде на располагање зелен зеленчук.Овој зеленчук е сиромашен со калории, но е богат...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот