Tag: бронзени медали

Македонски средношколци освоија два бронзени медали на Меѓународната олимпијада по информатика

Двајца македонски средношколци, Андреј Величковски и Андреј Шеќеров освоија бронзени медали на годинешната Меѓународна олимпијада по информатика во Баку, во конкуренција од 327 ученици...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот