Tag: бројт 666

Дешифриран бројот 666

„Професорот Ким Хејн-Јуцен од њујоршкиот Корнел Универзитет тврди дека го дешифрирал бројот 666, што многумина го сметаат за бројот на антихристот.Во последната книга на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот