Tag: брфинг

Османи: Одиме низ опасен терен а знаеме дека без европскиот кредибилитет...

Денеска се објавуваат извештаите на Европската комисија за напредокот на земјите кандидати за влез во ЕУ. Вечерва комесарот за проширување Оливер Вархеји ќе го...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот