Tag: БСП

Македонија и Бугарија ќе се поврзат и енергетски

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, придружуван од владината делегација во Софија, денеска се сретна со Теменушка Петкова, министерка за енергетика на...

За утре закажана конститутивна седница на новото бугарско Собрание

Новоизбраното Народно собрание на Бугарија утре ќе ја одржа својата конститутивна седница, која согласно Уставот, ја свика бугарскиот претседател Румен Радев.Во новиот, 44-ти состав...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот