Tag: бугарски обвинители

Бугарски обвинители денеска во Скопје

Eкипа од бугарското обвинителството, како што вчера беше најавено во Софија, денеска треба да пристигне во Скопје за подигање на изработените ДНК профили од...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот