Tag: бугарски технолошки компании

Манчевски: Влезот на бугарски технолошки компании во земјава позитивен чекор

„Влегувањето на бугарски технолошки компании на пазарот во Северна Македонија се прифаќа исклучително позитивно – се бара бугарска експертиза во секторот, како и во...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот