Tag: бугарско радио

Бугарското национално радио казни свој новинар за лиферување лажна вест

Програмскиот совет на Бугарското национално радио (БНР) утврди дека нивниот познат новинар Петар Волгин во емисијата „Политички некоректно“ лиферувал лажна вест за заробувањето на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот