Tag: будва

Оружен напад во Будва, две лица се повредени

– Две лица се повредени во оружен напад во Будва, по што полицијата го блокирала градот.Како што соопшти полицијата, повредените се надвор од животна...

Димитров : Изминатава година клучна за евроитеграциите на регионот

Министерот Никола Димитров вчера и денеска (29-30 ноември 2018) во Будва учествуваше на состанок на Министрите за надворешни работи на Западен Балкан, во организација...

Започна Економската конференција во Будва

Владата информира дека денес започна „Конференцијата за економија: Балканот и Европската Унија-Петогодишен циклус на Берлинскиот процес“, која се организира во хотел Сплендид во Будва,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот