Tag: букви

СЗО ги смени имињата на мутациите на коронавирусот со букви од...

СЗО ги смени имињата на мутациите на коронавирусот, пишува Би-би-си. Британскиот, индискиот и останатите соеви отсега ќе бидат именувани според буквите од грчката азбука....

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот