Tag: Букмејкери

Букмејкерите ги сметаат Лејкерс, Клиперс и Бакс за фаворити следната сезона

Додека финалната серија од НБА плејофот во 2020 година помеѓу Лејкерс и Мајами (2-1) сè уште трае, обложувалниците веќе почнуваат да го предвидуваат резултатот...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот