Tag: булевар асном

Проширениот булевар „АСНОМ“ пуштен за сообраќај

Граѓаните на Скопје од денеска може да возат на проширениот булевар „АСНОМ“ во општината Аеродром, кој има по три коловозни ленти во двете насоки,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот