Tag: бул. „Партизански одреди“

Привремен сообраќаен режим на дел од бул. „Партизански одреди“

Поради изведување градежни работи на дел од булеварот „Партизански одреди“ во Скопје утре ќе се воведе привремен сообраќаен режим.Како што соопшти Град Скопје, поради...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот