Tag: бунтовнички групи

Поради загуби во Алепо, џихадистите гранатираат помали населби

Милитантите од терористичката група Џабат Фатах ал Шам, некогашниот Нусра фронт и нејзините сојузници ги уништуваат малите северни сириски градови гранатирајќи ги како знак...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот