Tag: Буфон

Буфон го собори рекордот на Малдини во Серија А

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон се најде во почетниот состав за натпреварот од 30. коло од италијанскиот шампионат против Торино.Благодарение на ова, тој постави...

Буфон не сака во пензија, Јувентус му нуди нов договор

Голманот Џанлуиџи Буфон нема намера да оди во пензија, а Јувентус реши да му понуди нов договор, кој би траел до летото 2021 година. Легендата...

Буфон потпиша за Пари Сен Жермен

Италијанскиот голман Џанлуиџи Буфон кариерата ќе ја продолжи во Пари Сен Жермен, објави денеска шампионот на Франција. ПСЖ оваа информација ја објави на својот официјален...

Буфон ќе преземе функција во италијанската репрезентација?

Голманот на Јувентус, Џанлуиџи Буфон, по повлекувањето од активната играчка кариера ќе преземе функција во италијанската репрезентација.Како што наведуваат италијанските медиуми тој ќе се...

Буфон: Мака ми е од Иско, Пике, Рамос…

Најдобриот голман на светот Џанлуиџи Буфон, помалку на шега, изјави дека му е мака од панските фудбалери затоа што во последните три натпревари против...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот