Tag: бушати

Бушати: Договорот на Македонија и Грција значаен за целиот регион

Министерот за надворешни работи на Република Албанија Дитмир Бушати побара поддршка од македонските граѓани за договорот со Грција и претстојниот референдум, бидејќи, според него, тој не...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот