Tag: буш

Џорџ Буш: Учествувајте во носењето на историската одлука

Договорот од Преспа е фер и храбар компромис што ќе ја стави Македонија на патот кон ЕУ и НАТО и ќе и осигура светла...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот