Tag: буќиќ

РТС: На Косово уапсени петмина Срби, Вучиќ нареди целосна борбена готовност...

Најмалку петмина Срби се упасени утрово од припадници на косовските специјални сили Росу поради наводна вмешаност во организиран криминал, јави РТС. Апсењата биле извршени...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот