Tag: бјанка

Груевски се пресели во „Палома бјанка“

Поранешниот премиер и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, има нови канцеларии во Трговскиот центар „Палома бјанка“, педесетина метри подалеку од раскошното седиште на опозициската...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот