Tag: вазна

Германска полиција во потрага по вазна од Пикасо

„Германската полиција бара помош за да пронајде вредна керамичка вазна, која ја направил Пабло Пикасо во далечната 1953 година, а која 76-годишниот сопственик ја...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот