Tag: вакццинирани

Во Германија десет проценти од пациентите во одделите за интензивна нега...

Бројот на вакцинирани пациенти во одделенијата за интензивна нега за пациенти со коронавирус се зголеми во последниве месеци, соопшти германската влада.„ Од 1.186 пациенти...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот