Tag: Валверде

Валверде и прости 36 милиони евра на Барселона

Доскорешниот тренер на Барселона, Ернесто Валверде му прости 36 милиони на каталонскиот клуб, средства што му следуваа за предвремен раскин на договорот.Договорот на Валверде...

Пике застана во одбрана на Валверде

Дефанзивецот на Барселона, Жерард Пике истакна дека не секој тренер може да освои исто толку титули во само две сезони, како што тоа го...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот