Tag: ван гог

Вечерва почнува „Пиволенд“ на скопското Кале

Вечерва на скопското Кале започнува традиционалната манифестација „Пиволенд 2017“. Ова е десетто јубилејно издание на фестивалот и ќе трае до 12 август.Покрај музиката, овој...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот