Tag: Вардар 1961

Хрватот Анте Кудуз од следната сезона во дресот на Вардар 1961

Македонскиот ракометен првак Вардар 1961 соопшти денеска дека го договорил хрватскиот лев бек Анте Кудуз како свое големо засилување за следната сезона.Вардар 1961 потпиша...

Промена на саатницата на мечот Вардар 1961 – ПСЖ

Натпреварот од 6. коло од групната фаза на ЕХФ лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Вардар 1961 ќе се игра во нов термин.Датумот останува...

Вардар 1961 почнува против Охрид на турнирот во Струга

По повеќегодишна пауза, Вардар 1961 повторно ќе игра на турнирот во Струга.На него ќе учествуваат осум екипи, сите од супер лигата–Охрид, Еурофарм Пелистер 2,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот