Tag: варуфакис

Варуфакис: Договорот од Преспа имаше маргинално влијание на резултатите од изборите...

Сметам дека влијанието што го имаше Договорот од Преспа беше маргинално во резултатот, вели поранешниот министер за финансии на Грција, а сега лидер на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот