Tag: вархеи

Вархеји очекува Софија во јуни да даде согласност за старт на...

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Оливер Вархеји, по средбата во Бугарија со претседателот Румен Радев, премиерот Кирил Петков и министерката за надворешни работи...

Вархеји со порака да се реши прашањето за почеток на преговори...

Еврокомесарот за проширување и соседска политика Оливер Вархеји со иста и јасна порака си замина од Скопје и од Софија – прашањето за почеток...

Прва средба Османи – Вархеји денеска – главна тема почеток на...

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, ја продолжува својата прва работна посета откако е на оваа функција, денеска се сретнува со еврокомесарот за проширување,...

Еврокомесарот за проширување Вархеји денеска во прва официјална посета на Скопје

„Европскиот комесар за соседска политика и преговори за проширување Оливер Вархеји денеска ќе престојува во прва официјална посета на Северна Македонија.Како што соопшти делегацијата...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот