Tag: ВАР

ВАР нема да се користи во натпреварите од групната фаза од...

„ВАР технологијата нема да се користи во натпреварите од групната фаза од Лигата на Европа следната сезона“, соопштија од УЕФА.Според нив, таквата одлука е...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот