Tag: Васе Доневски

Владата со постапка за разрешување на Зврлевски

На денешната седница Владата предводена од Зоран Заев денеска одлучи да поведе постапка за разрешување на јавниот обвинител на Република Македонија, Марко Зврлевски.Владата донесе...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот