Tag: василево

Претрес во струмичко Василево, пронајдена дрога

„Полициски службеници од СВР Струмица, денеска го лишиле од слобода Т.М. (36) од село Василево, Струмичко, бидејќи при претрес во неговиот дом, извршен со...

Кривична пријава за поранешниот градоначалник на Василево

Против поранешниот градоначалник на Василево, 52-годишниот В.С. е поднесена кривична пријава поради сомнение дека сторил кривично дело „несовесно работење во службата“.Тој се сомничи дека...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот