Tag: Василевска

Василевска: Крајно време е Јавното обвинителство да се охрабри и да...

Скопје, 8 јули 2019Господине Заев се правите при очи слеп, a при уши глув.Бидејќи велите дека првин сакате да ги слушнете снимките, па да...

СДСМ: Лагите на Василевска се целосно разобличени, Мицкоски останува главен извор...

Скопје, 3 јули 2019Христијан Мицкоски и Иванка Василевска мора да се извинат до целата јавност за лагите што бесрамно ги шират со денови.Лагата на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот