Tag: ватерполо

Четвртфинални натпревари во Светската лига во ватерполо

Во Светската лига во ватерполо денеска на распоредот се натпреварите од четвртфиналната фаза.За место во полуфиналето ќе се борат:Унгарија – Австралија (почеток 15 часот)Јапонија...

Четвртфинални натпревари во Светската лига во ватерполо

Во Светската лига во ватерполо денеска на распоредот се натпреварите од четвртфиналната фаза. За место во полуфиналето ќе се борат:Унгарија – Австралија (почеток 15...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот