Tag: ватс-ап

Нови мерки против лажни вести на Ватс-Ап

Фејсбук објави нови мерки за борба против дезинформациите на Ватс-Ап, додека на овие мрежи се шират лажни вести за „Ковид-19“, дека наводно, го предизвикува...

Сè што се пишува во Ватс-ап групите е достапно на Гугл-пребарувачите

– Групните Ватс-ап разговори може да се најдат и на пребарувачите, што може да биде проблем, оти корисниците обично и не знаат дека преписката...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот