Tag: Ваулт 7

Викиликс: ЦИА шпионира преку мобилни и телевизори

„Викиликс“ објави повеќе од 8.000 строго доверливи документи на Централната разузнавачка агенција (ЦИА), кои покажуваат дека Агенцијата создала и спроведувала хакерска програма низ светот.Документите,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот