Tag: Ваутер Пломп

СЈО со најмалку 15 нови обвиненија до крајот на јуни

Специјалното јавно обвинителство до крајот на месецов ќе поднесе најмалку 15 нови обвиенија. Со ова бројот на поднесени обвиненија ќе биде повеќе од 20.Предметите...

Парламентарното мнозинство е подготвено да ја реализира граѓанската волја

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, денеска се сретна со амбасадорите на Германија, Велика Британија, Шведска и Холандија, Кристине Алтхаузер, Чарлс Гарет, Матс Стафансон и Ваутер Пломп.На...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот