Tag: вацап

Пад на социјалните мрежи ВацАп, Телеграм и на ЈуТјуб

Корисниците на ВацАп (WhatsApp) во многу земји пријавија проблеми со социјалната мрежа.Најголем број поплаки се од корисниците во Европа (Шпанија, Франција, Италија, ГЕрманија, Белгија,...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот