Tag: Вајоминг

Трамп не трпи критика: Смена во врвот на Републиканците

Републиканците во Претставничкиот дом ја сменија својата членка од Вајоминг, Лиз Чејни, ќерка на поранешниот потпретседател на Соединетите Американски Држави, Дик Чејни, од едно...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот