Tag: Вања Марковиќ

Вања Марковиќ е нов играч на Вардар

Фудбалскиот клуб Вардар денес доби уште едно засилување во своите редови. Српскиот интернационалец Вања Марковиќ потпиша договор на две години со „црвено-црните“. Марковиќ доаѓа...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот