Tag: вебер

Вебер: Макрон и Орбан и нанесоа штета на демократијата во Европа

Поранешниот кандидат за претседател на Европска комисија и лидер на Европска народна партија (ЕПП), Манфред Вебер ги обвини францускиот претседател Емануел Макрон и унгарскиот...

Вебер за МИА првпат со коментар за Преспанскиот договор

Шефот на Европската Народна Партија во Европскиот Парламент и кандидат за претседател на Европската Комисија, Манфред Вебер, се огласи прв пат по усвојувањето на...

Германските Зелени во ЕП со критики до Вебер поради Македонија

Групата на германската зелена партија во Европскиот Парламент го повика Манфред Вебер, кандидатот на Европската Народна Партија (ЕПП) за претседател на ЕК, јасно да...

Вебер: Прашањето за името мора да се затвори и Македонија да...

Лидерот на Европската народна партија (ЕПП), Манфред Вебер, кој e кандидат за претседател на Европската комисија на претстојните избори во ЕУ, изјави дека е...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот