Tag: веб портал

Ќе се креира веб портал за поголема отчетност за владините институции

На предлог на Министерството за информатичко општество и администрација, Владата на денешната седница ја прифатила информацијата за единствен веб портал за отворени податоци.На веб...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот