Tag: веб страница

Францускиот предлог ќе биде објавен на веб страницата на Владата

На владината веб страница денеска ќе биде објавен францускиот предлог за отстранување на бугарското вето и за старт на преговорите за членство на Република...

Веб-страницата „Вакцинација.мк“ достапна и на албански јазик

„Веб-страницата „Vakcinacija.mk“ на која граѓаните може да искажат заинтересираност за вакцинација против КОВИД-19 е достапна и на албански јазик на следниот линк: https://vakcinacija.mk/alb/“, информира...

Од утре се очекува да биде во функција веб-страницата за пријавување...

Веб-страницата за пријавување и изразување интерес за вакцинација против Ковид-19 се очекува утре да биде во функција. Тоа значи дека буквално секој може да...

Хакирани веб страниците на министерствата за здравство и за образование

– Веб страниците на министерствата за здравство и за образование и наука се хакирани и не функционираат. Од двете министерства ја потврдија информацијата.-Во моментов...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот