Tag: вевчански карневал

Богата културно-забавна содржина за годинешниот Вевчански карневал

Под слоганот „Напрај се василичар“ на 12, 13 и 14 јануари годинава традиционално ќе се одржи Вевчанскиот карневал, на кој се најавуваат над илјада...

Привршуваат подготовките за Вевчанскиот карневал

Привршуваат последните подготовки за годинашниот Вевчански карневал што од 12 до 14 јануари ќе се одржува во Вевчани. Екипи на „Македонија пат“ работат на...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот