Tag: веганси бутик

Во Лос Анџелес отворен првиот вегански бутик

– „Vegan Fashion Library” (Веганска модна библиотека) е името на првиот бутик отворен во Лос Анџелес, САД – посветен на веганските модни брендови. Ова...

Короната ќе ја сотреме, ама корупцијата – јок

Иако од најважните меѓународни адреси, во неофицијална, а богами и во официјална форма, на Македонија и стигнуваат бројни предупредувања дека мора поодлучно да се...

Избор на уредникот